איך איינשטיין יעזור לכסף שלכם לעשות עוד כסף

איך איינשטיין יעזור לכסף שלכם לעשות עוד כסף

אפקט הריבית דריבית –  הפלא השמיני


מה אם הייתם מגלים שלא רק שאפשר לעשות כסף מהכסף שלכם אלא היה אפשר לעשות כסף מהרווח שכבר צברתם?

אלברט איינשטיין אשר הגדיר את התופעה הזאת כאחד מפלאי העולם אמר פעם ” ריבית דריבית היא הפלא השמיני בתבל . מי שמבין זאת , מרוויח . מי שלא – משלם”.

אפקט הריבית דריבית היא הריבית על הקרן ( סכום ההשקעה / הלוואה ) + הריבית שהצטרפה לאורך תקופת ההלוואה / השקעה,

כלומר אם השקענו 10 אלף ש”ח ובשנה הראשונה התשואה הייתה 10 אחוז.

התיק יעמוד כעת על סך 11 אלף ש”ח, ה10 אלף ש”ח שהשקענו פלוס האלף ש”ח רווח.

במידה ונשקיע שוב את כל התיק כלומר את כל 11 ש”ח השקלים ונייצר תשואה של 10 אחוז הפעם הרווח יהיה 1100 ש”ח, 1000 ש”ח הרווח מההשקעה הראשונית פלוס 100 ש”ח רווח מהרווח שנוצר.

זהו אפקט הריבית דריבית.

השקעה במדד ה S&P500


נקח לדוגמא השקעה במדד ה S&P500 אשר מייצר תשואה שנתית ממוצעת על סך כ10% בשנה משנת 1928 כולל השקעת הדיבידנדים בחזרה.

אם השקענו במדד בשנה הראשונה 100 אלף ש”ח התיק יעמוד על רווח של 10 אלף ש”ח.  בשנה השנייה במידה ולא משכנו את הרווחים התיק יעמוד כבר על סך 121 אלף ש”ח, בשנה השלישית התיק יעמוד על: 133,100 ש”ח.

מה שהופך את האפקט הזה לכל כך מיוחד על פי איינשטיין, שככל שיותר זמן יעבור כך הרווחים יהיו גדולים הרבה יותר.

בשנה העשירית התיק יעמוד כבר על סך : 270,704 ש”ח

לעומת זאת אם בכל שנה נמשוך את הרווחים ונשאיר תמיד 100,000 בסוף אותה תקופה של 10 שנים הרווח הכולל יהיה רק 70 אלף שקלים לעומת 170 אלף שקלים רווח שיצרנו בזכות האפקט, זאת הסיבה שמשקיעים רבים מעדיפים להשאיר את הכסף בחשבון המסחר לטווח ארוך.

אפקט הריבית דריבית יכול לעבוד לטובתנו או לרעתנו, במידה ואנו משקיעים את הכסף שלנו נרצה שהכסף יגדל כמה שיותר אך במידה ולקחנו הלוואה מהבנק עם ריבית על הקרן בכל שנה הריבית דריבית תהיה לרעתנו.

ריבית דריבית בזמן הלוואה


מצב שבו ניקח הלוואה על סך 100 אלף ש”ח למשך 3 שנים בריבית של 7% שנתי, בשנה הראשונה הריבית הגיעה לסכום של 7000 ש”ח, לאחר שנה הקרן תעמוד על 107 אלף ש”ח ובשנה השנייה הריבית כבר תעמוד על 7490 ש”ח, בשנה השלישית הקרן תעמוד על 114490 כלומר הריבית בשנה השלישית תעמוד כבר על סכום של 8014 ש”ח מה שיגרום לנו לשלם בסוף התקופה ריבית כוללת על סך 22504 ש”ח במקום ריבית של 21 אלף ש”ח כמו שיכל לקרות אם אפקט הריבית דריבית לא היה פועל.

המסר החשוב הוא הסבלנות, כי סבלנות בסוף משתלמת והיא שם המשחק, האמת היא שכולם רוצים להתעשר מחר ואם אפשר אז למה לא, אבל לחשוב קדימה לצאת מאיזור נוחות זה אולי הצעד הקשה ביותר וככל שהשנים עוברות וההתחייבויות גדלות כך גם כבני אדם יותר קשה לנו לצאת מאיזור הנוחות.

במסגרות החינוך שלמדתם אף אחד לא מלמד את 2 הדברים החשובים ביותר שהם : יציאה מאיזור הנוחות והתנהלות פיננסית נכונה.

בדיוק בשביל זה אנחנו כאן לתת לכם את הביטחון שאנחנו איתכם מלווים ומלמדים אתכם בכל צעד ואנחנו מקווים שתיישמו את מה שלמדתם כי זה יהיה הצעד הראשון שלכם אל עתיד כלכלי טוב יותר.

 

(SKILLS האקדמיה) מספקת שירותי הכשרה ולימוד בלבד, כל מידע או ייעוץ הכלולים בתוכן באתר הם בעלי אופי כללי בלבד ואינם מהווים ייעוץ אישי או השקעה.

לא נקבל אחריות לכל אובדן או נזק או הפסד כספי. כולל ללא הגבלה לכל אובדן רווח שעלול לנבוע בעקיפות או ישירות משימוש

במידע כזה או על סמכו. עליך לפנות לייעוץ פיננסי עצמאי לפני שאתה רוכש מוצר פיננסי.

כל עסקאות ניירות ערך ומוצרים פיננסיים או מכשירים כרוכים בסיכונים.

אנא זכור כי תוצאות ביצועי העבר אינן בהכרח מעידות על תוצאות עתידיות.

מאמרים נוספים

איך וורן באפט יודע איפה להשקיע

וורן באפט הינו אחד מגדולי המשקיעים אשר הונו מוערך בכ-100 מיליארד דולרים. למי שלא מכיר וורן באפט עשה את הונו משוק ההון, שיטת ההשקעה שלו מבוססת על חוקים וכללים ברורים ופשוטים. אחד מהכללים הוא לוודא אם שווי החברה מנופח או מופחת ,והדרך לבדוק את זה היא מאוד פשוטה אז בואו נתחיל. כדי להבין האם שווי חברה מנופח או מופחת נעזר בכלי שנקרא מכפיל רווח. מכפיל רווח הינו יחס מחיר המניה לרווח החברה למניה.

איך לייצר הכנסה פסיבית

לפני שנתחיל להסביר לכם איזה אופציה קיימת להכנסה פסיבית, נגיד את זה בקול רם. כולנו היינו רוצים לחיות טוב יותר מבלי לעבוד קשה יותר, אך אם קיימת האופציה למה לא כולם עושים את זה אתם בטח שואלים?! האופציה קיימת וזה נכון לא כולם עושים את זה מסיבה אחת פשוטה, הם מעולם לא רכשו שום ידע פיננסי והפחד לצאת מאזור הנוחות ולסכן כסף שעבדת קשה בשבילו באמת מצריך קצת אומץ וקצת ידע האם זה שווה את זה בואו נגלה.

איך לצאת לפנסיה עם תיק בשווי 2 מיליון ₪

האם הפנסיה באמת שווה? רוב האנשים חוסכים כל חייהם לפנסיה דרך חברות הביטוח השונות שמנהלות עבורנו את הכסף. חברות הביטוח משקיעות עבורנו את הכספים תחת רגולציה מכבידה וחוקים נוקשים ולעיתים קרובות החברות הללו מצליחות לייצר תשואה של כמה אחוזים בודדים בשנה. במידה ונדע איך להשקיע את הכסף בעצמנו נוכל ליצור תשואה גבוהה הרבה יותר מכל קרן השקעות. כך טען וורן באפט.
error: Content is protected !!

ברוכים הבאים

לקבלת יעוץ חינם השאירו פרטים

לקבלת יעוץ חינם השאירו פרטים -