איך יכלו לזהות את הנפילה בשוק בזמן הקורונה

מדד הפחד - VIX

מיהו מדד הפחד?


בין עשרות המדדים הקיימים בבורסות בארה”ב כמו מדד ה S&P500 או מדד הנאסדק, קיים מדד הנותן אינדיקציה לגבי עוצמת התנודתיות והפחד של המשקיעים בשוק ההון.

שמו של מדד הפחד הינו VIX(volatility index).

מדד זה מודד את רמת התנודתיות בשווקים, ככל שמדד הVIX  גבוה יותר כך הפחד בשווקים גדול יותר.

מתי נדע שהשוק מסוכן?

סוחרים זהירים ימנעו מעסקאות כאשר מדד הפחד יהיה גבוה מ25 נקודות.

סוחרים אגרסיביים ימנעו מעסקאות כאשר מדד הפחד יהיה גבוה מ30 נקודות.

שיאי מדד הפחד:


כאשר הקורונה החלה להתפשט בעולם בחודש פברואר 2020 מדד הפחד התחיל לעלות בקצב מסחרר ואף הגיע לשיא של 85 נקודות!

לשם ההשוואה בשנת 2008 בעת המשבר הפיננסי הגדול מדד הפחד הגיע לשיא של 89 נקודות!

סוחרים אשר פעלו על פי האסטרטגיה והפסיקו מסחר לאחר שמדד הפחד חצה את קו ה30 נקודות חסכו המון הפסדים ויכלו לרכוש את המניות במחיר מוזל יותר לאחר שהמשבר חלף.

מדד הפחד ככלי מסחר:

בעולם ההשקעות ישנם המון אינדיקטורים שמשמשים את המשקיעים הפרטיים וגם את המוסדיים הגדולים ביותר לדעת מתי להימנע מעסקאות, מתי להיכנס לעסקאות ועד איפה אפשר לנצל את מומנטום התנועה לטובתנו.

אחד הכלים החשובים שמשמש המון סוחרים ברחבי העולם לדעת מתי להימנע מעסקאות הינו מדד הפחד אשר מציג לנו את תנודתיות המחירים בשוק.

למי שמכיר ולמי שלא המדד האמריקאי s&p 500 מורכב מ 500 החברות הציבוריות הגדולות ביותר בעלות שווי השוק הגדול ביותר.

מדד זה משקף לנו את תנועת השוק האמריקאי, שאר המדדים העולמיים מושפעים מתנועת השוק האמריקאי עקב הנזילות שיש בו מה שמעודד את רוב משקיעי העולם להשקיע בבורסה האמריקאית.

 

אם זאת קיים מדד הפחד והתנודתיות בשם מדד ה-vix אשר מודד לנו את תנודתיות המחירים במדד המוביל s&p 500. כאשר אנו ניגשים לנתח מניה מהשוק האמריקאי אחד הכללים הראשונים אותו אנחנו מלמדים במכללת SKILLS הוא בדיקת המגמתיות במדד האמריקאי s&p 500 ולאחר מכן לבדוק את מצב התנודתיות במדד ה-vix.

 

אנו רוצים לראות אתכם פעילים ומכירים את כל מצבי השוק ובמיוחד לעזור לכם להימנע מעסקאות שעל אף שנראות טוב בסוף הולכות לרעתנו.

טיפ הזהב:


אשמח להציג לכם את הטווחים בהם ניתן לבצע עסקה ואת הטווחים שבהם עדיף להימנע מביצוע עסקאות.

לסיום:


לפני שאנו מבצעים עסקה חשוב להיות מחושבים וזהירים, בכל זאת כאשר אנו מבצעים השקעה עם הכסף שלנו זהו כסף שעבדנו נורא קשה בשבילו ואנחנו תמיד נרצה לראות שאנחנו משקיעים את הכסף שלנו בצורה הטובה והנכונה ביותר.

אם אינכם יודעים איך להשקיע ובמה להשקיע כנראה שאתם לא מנוסים או מלומדים מספיק על מנת להשקיע את כספכם ולכן אתם מסכנים אותו והפכים את ״ההשקעה״ להימור מוחלט.

במידה ואתם מעוניינים להשקיע את כספכם לבד, ומעוניינים לדעת איך להתנהל פיננסית נכון ולהגדיל את הכסף שיש ברשותכם עליכם לעשות זאת בעזרת ידע שיביא אתכם לרמה מספקת בה תבצעו עסקאות שתהיו מרוצים, שיספקו לכם את התשואה הטובה ביותר וכמובן בצורה בטוחה ככל שאפשר.

(SKILLS האקדמיה) מספקת שירותי הכשרה ולימוד בלבד, כל מידע או ייעוץ הכלולים בתוכן באתר הם בעלי אופי כללי בלבד ואינם מהווים ייעוץ אישי או השקעה.

לא נקבל אחריות לכל אובדן או נזק או הפסד כספי. כולל ללא הגבלה לכל אובדן רווח שעלול לנבוע בעקיפות או ישירות משימוש

במידע כזה או על סמכו. עליך לפנות לייעוץ פיננסי עצמאי לפני שאתה רוכש מוצר פיננסי.

כל עסקאות ניירות ערך ומוצרים פיננסיים או מכשירים כרוכים בסיכונים.

אנא זכור כי תוצאות ביצועי העבר אינן בהכרח מעידות על תוצאות עתידיות.

מאמרים נוספים

איך איינשטיין יעזור לכסף שלכם לעשות עוד כסף

מה אם הייתם מגלים שלא רק שאפשר לעשות כסף מהכסף שלכם אלא היה אפשר לעשות כסף מהרווח שכבר צברתם? אלברט איינשטיין אשר הגדיר את התופעה הזאת כאחד מפלאי העולם אמר פעם " ריבית דריבית היא הפלא השמיני בתבל . מי שמבין זאת , מרוויח . מי שלא – משלם". אפקט הריבית דריבית היא הריבית על הקרן ( סכום ההשקעה / הלוואה ) + הריבית שהצטרפה לאורך תקופת ההלוואה / השקעה, כלומר אם השקענו 10 אלף ש"ח ובשנה הראשונה התשואה הייתה 10 אחוז.

איך וורן באפט יודע איפה להשקיע

וורן באפט הינו אחד מגדולי המשקיעים אשר הונו מוערך בכ-100 מיליארד דולרים. למי שלא מכיר וורן באפט עשה את הונו משוק ההון, שיטת ההשקעה שלו מבוססת על חוקים וכללים ברורים ופשוטים. אחד מהכללים הוא לוודא אם שווי החברה מנופח או מופחת ,והדרך לבדוק את זה היא מאוד פשוטה אז בואו נתחיל. כדי להבין האם שווי חברה מנופח או מופחת נעזר בכלי שנקרא מכפיל רווח. מכפיל רווח הינו יחס מחיר המניה לרווח החברה למניה.

איך לייצר הכנסה פסיבית

לפני שנתחיל להסביר לכם איזה אופציה קיימת להכנסה פסיבית, נגיד את זה בקול רם. כולנו היינו רוצים לחיות טוב יותר מבלי לעבוד קשה יותר, אך אם קיימת האופציה למה לא כולם עושים את זה אתם בטח שואלים?! האופציה קיימת וזה נכון לא כולם עושים את זה מסיבה אחת פשוטה, הם מעולם לא רכשו שום ידע פיננסי והפחד לצאת מאזור הנוחות ולסכן כסף שעבדת קשה בשבילו באמת מצריך קצת אומץ וקצת ידע האם זה שווה את זה בואו נגלה.
error: Content is protected !!

ברוכים הבאים

לקבלת יעוץ חינם השאירו פרטים

לקבלת יעוץ חינם השאירו פרטים -