איך לייצר הכנסה פסיבית

הכנסה קבועה

דיבידנד


לפני שנתחיל להסביר לכם איזה אופציה קיימת להכנסה פסיבית, נגיד את זה בקול רם.

כולנו היינו רוצים לחיות טוב יותר מבלי לעבוד קשה יותר, אך אם קיימת האופציה למה לא כולם עושים את זה אתם בטח שואלים?!

האופציה קיימת וזה נכון לא כולם עושים את זה מסיבה אחת פשוטה, הם מעולם לא רכשו שום ידע פיננסי והפחד לצאת מאזור הנוחות ולסכן כסף שעבדת קשה בשבילו באמת מצריך קצת אומץ וקצת ידע האם זה שווה את זה בואו נגלה.

בעולם ההשקעות של שוק ההון קיים המונח דיבידנד.

דיבידנד הוא תשלום שמחלקת חברה לבעלי המניות מתוך רווחי החברה, לרוב על מנת לשמר משקיעים לטווח ארוך, זאת אומרת שעל מנת לשמר את משקיעי החברה ואף לנסות להשיג משקיעים חדשים החברה הולכת באסטרטגיית הדיבידנדים אשר יקנו למשקיעים סוג של ״משכורת״ בכל פעם שהחברה תחליט לחלק דיבידנדים.

תשלום הדיבידנד פר מניה, ככל שתחזיקו יותר מניות כך תקבלו יותר כסף.

זאת אומרת שברגע שאקנה כמות מניות גדולה יותר כך התשלום יהיה גדול יותר ולכן זה גם חלק מהאסטרטגיה למשיכת משקיעים גדולים.

הדיבידנד מחולק בהתאם להחלטת החברה זאת אומרת שאך ורק אם החברה מחליטה לחלק דיבידנדים היא רשאית וזה אינו בשום מסגרת חוק.

חלק מהמשקיעים בעולם בוחרים לבנות לעצמם תיק דיבידנדים ובכך הם יוצרים לעצמם הכנסה פסיבית, מה שאומר שיש להם תיק שהערך המשתנה שלו לא מהווה פקטור בהחלטת המשקיע לתנודתיות המניה, אלא רק גודל תשלום הדיבידנד הוא הקובע מה יהיה בתיק הדיבידנדים.

חשוב לדעת שבזמן שחרור הדיבידנד הכסף נכנס ישירות לתוך תיק המסחר בתור כסף מזומן .

היופי שבדבר הוא האפשרות לבדוק בקלות איזה חברה מחלקת דיבידנד וכמה כסף היא שילמה עבור כל מניה בעבר, וכמה באחוזים החברה משלמת מרווחי החברה.

כמו למשל לרשום בגוגל ״אילו חברות משלמות דיבידנדים״ ומיד יקפוץ לכם כתבה מהאתר של הבורסה לניירות ערך הישראלית על אילו חברות מחלקות, האם זה קבוע ומה גודל הדיבידנד אשר תקבלו.

לרוב חברות שחילקו דיבידנדים בעבר ימשיכו לחלק בעתיד למרות שאין חובה על כך.

במצב כזה המשקיעים יודעים כמה כסף בערך יכנס לכיסם בכל רבעון מאותה החברה.

לרוב ערך המניה לא משנה, גם אם ערך המניות יורד באותה תקופת זמן ,משקיעים אלו עדיין יקבלו כסף מזומן אל תוך תיק המסחר שלהם.

 

חברת מקדונלדס


נקח לדוגמא את חברת מקדונלדס.

בשנת 2020 החברה חילקה 2.29% מהרווחים אשר היווה 5.16 דולר לכל מניה, כלומר אם רכשתם 100 מניות של מקדונלדס בשנה שעברה הייתם מרוויחים 516 דולר (1,708₪) לא כולל את עליית הערך של המניה.

ישנם חברות שלאורך שנים נמצאות במגמת עלייה ולכן המשקיעים נהנים גם מתשואה גבוהה על ההשקעה וגם מכסף נזיל אותו הם מקבלים אחת לרבעון בדומה להשקעה בנדל”ן וקבלת שכירות.

 

ההבדל בין נדלן לבין השקעה בניירות ערך.


במידה ונרצה לקבל את כספנו בשוק ההון נצטרך רק ללחוץ על מכירה והמניות ימכרו במהירות במניות סחירות. לעומת נדלן, שם נצטרך לחפש את הקונה תהליך שעלול לקחת זמן רב ובנוסף נצטרך להתמקח על המחיר ולעיתים אף למכור בנמוך משווי הבית הנוכחי במידה ואין ביקוש, ובואו ולא נשכח את ההתעסקות שיש לשוכר עם המשכיר שבמידה והוא לא מרוצה או לא ביכולתו לשלם את שכר הדירה והוא מתעקש להישאר דבר זה עלול לעורר מחלוקות ובעיות בין השוכר למשכיר. ולכן דיבידנד מניירות ערך הוא דבר המקל על המשקיעים לקבל לפעמים את אותה תשואה אשר יקבלו בנדל״ן בהשקעה כספית נמוכה יותר וליהנות מהקלות בה הם יכולים להשקיע את כספם. לכל המחפשים הכנסה פסיבית ללא מאמץ מיותר, יצירת תיק דיבידנדים היא בהחלט אופציה מעולה לכך, ואם אתם חוששים תמיד תוכלו לבצע בדיקות רקע על החברה. חשוב לזכור כי חברות אשר נסחרות בבורסה מחויבות להראות שקיפות מלאה וכך בעצם יהיה לכם נוח וקל לעשות את המחקר שלכם לפני השקעתכם בחברה.

(SKILLS האקדמיה) מספקת שירותי הכשרה ולימוד בלבד, כל מידע או ייעוץ הכלולים בתוכן באתר הם בעלי אופי כללי בלבד ואינם מהווים ייעוץ אישי או השקעה.

לא נקבל אחריות לכל אובדן או נזק או הפסד כספי. כולל ללא הגבלה לכל אובדן רווח שעלול לנבוע בעקיפות או ישירות משימוש

במידע כזה או על סמכו. עליך לפנות לייעוץ פיננסי עצמאי לפני שאתה רוכש מוצר פיננסי.

כל עסקאות ניירות ערך ומוצרים פיננסיים או מכשירים כרוכים בסיכונים.

אנא זכור כי תוצאות ביצועי העבר אינן בהכרח מעידות על תוצאות עתידיות.

מאמרים נוספים

איך איינשטיין יעזור לכסף שלכם לעשות עוד כסף

מה אם הייתם מגלים שלא רק שאפשר לעשות כסף מהכסף שלכם אלא היה אפשר לעשות כסף מהרווח שכבר צברתם? אלברט איינשטיין אשר הגדיר את התופעה הזאת כאחד מפלאי העולם אמר פעם " ריבית דריבית היא הפלא השמיני בתבל . מי שמבין זאת , מרוויח . מי שלא – משלם". אפקט הריבית דריבית היא הריבית על הקרן ( סכום ההשקעה / הלוואה ) + הריבית שהצטרפה לאורך תקופת ההלוואה / השקעה, כלומר אם השקענו 10 אלף ש"ח ובשנה הראשונה התשואה הייתה 10 אחוז.

איך וורן באפט יודע איפה להשקיע

וורן באפט הינו אחד מגדולי המשקיעים אשר הונו מוערך בכ-100 מיליארד דולרים. למי שלא מכיר וורן באפט עשה את הונו משוק ההון, שיטת ההשקעה שלו מבוססת על חוקים וכללים ברורים ופשוטים. אחד מהכללים הוא לוודא אם שווי החברה מנופח או מופחת ,והדרך לבדוק את זה היא מאוד פשוטה אז בואו נתחיל. כדי להבין האם שווי חברה מנופח או מופחת נעזר בכלי שנקרא מכפיל רווח. מכפיל רווח הינו יחס מחיר המניה לרווח החברה למניה.

איך לצאת לפנסיה עם תיק בשווי 2 מיליון ₪

האם הפנסיה באמת שווה? רוב האנשים חוסכים כל חייהם לפנסיה דרך חברות הביטוח השונות שמנהלות עבורנו את הכסף. חברות הביטוח משקיעות עבורנו את הכספים תחת רגולציה מכבידה וחוקים נוקשים ולעיתים קרובות החברות הללו מצליחות לייצר תשואה של כמה אחוזים בודדים בשנה. במידה ונדע איך להשקיע את הכסף בעצמנו נוכל ליצור תשואה גבוהה הרבה יותר מכל קרן השקעות. כך טען וורן באפט.
error: Content is protected !!

ברוכים הבאים

לקבלת יעוץ חינם השאירו פרטים -