למה צריך את שוק ההון

הצורך בשוק ההון

איך עובד שוק ההון


שוק ההון נוצר כדי שחברות שונות יוכלו לגייס כסף מהציבור.

לדוגמא: חברה ששווה 100 מיליון דולר, צריכה לגייס עוד 30 מיליון דולר

על מנת לפתח את החברה, לשלם חובות וכו,

על מנת לעשות זאת החברה תצטרך לפנות לגופים שונים או אנשים פרטיים לבקשת הלוואה מה שהופך את התהליך ללא פשוט בכלל.

במקרים מסוימים אף להביא משקיע חיצוני אשר יקבל מספר אחוזים גבוה

שיהפוך אותו למקבל החלטות נוסף בחברה.

ולכן החליטו שבשביל שחברות פרטיות יצליחו לגדול ולהתפתח ,הם יפנו אל השוק הציבורי.

החברות יחלקו את מניות החברה בין הציבור ובכך יאפשרו גיוס המוני מעזרת הציבור ללא צורך התערבות הגופים או האנשים הפרטיים.

ניקח את הדוגמה הקודמת


חברה שצריכה לגייס עוד 30 מיליון דולרים למען הקידום הטכנולוגי שלה, תחלק את שווי מניות החברה למניות פרטיות ומניות ציבוריות.

70 אחוז ילכו לבעלי המניות הפרטיים ועוד מניות בשווי 30 אחוזים יוכלו להיסחר בשוק הציבורי.

ברגע שכל המניות הציבוריות של החברה נקנו היא תגייס 30 מיליון דולרים ובכך היא נמנעת מתהליך ההלוואה מהגופים הפרטיים השונים.

לסיכום:


חשוב שנכיר למה בעצם נוצר שוק ההון, אז בעצם כפי שתיארנו לכם שוק ההון זוהי דרך מצויינת לחברות שרוצות לגייס כספים ולא רוצות שמשקיעים פרטיים ייקחו נתח גדול מהחברה או שהבנקים יגזרו עליהם עמלות מאוד גבוהות ולכן הן בוחרות להנפיק חלק מהחברה אל הציבור בשביל אותה מטרה שהיא בעצם גיוס כספים.

בנוסף כפי שאנחנו כבר מכירים שוק ההון מהווה לנו כמשקיעים פרטיים וקטנים להיות חלק משפיע מעתיד החברות בהן אנו בוחרים להשקיע וגם זהו כלי מעולה בשבילנו על מנת למנף את הכסף הקיים שלנו וליצור כסף חדש שעוד לא ברשותנו אך בעזרת כלים ממוקדים, למידה ומינוף של הידע הנכון שוק ההון יכול להוות לנו הכנסה נוספת, הכנסה עיקרית ואף הכנסה פסיבית (על הכנסה פסיבית ניתן ללמוד אצלנו בבלוג בשם איך לייצר הכנסה פסיבית).

איך לעשות את זה נכון , איך למזער את הסיכונים שלנו ואיך לבחור איפה להשקיע בצורה נכונה זה כבר פרק אחר שדורש ידע מקצועי.

משפט מאוד אהוב ומוכר מגדולי המשקיעים בעולם הוא:

וורן באפט פעם אמר:

“אנחנו לא צריכים להיות ביל גייטס הבא אנחנו רק צריכים לזהות אותו ולהשקיע בו”

היופי והחיבור שלנו כבני אדם הוא שאנחנו מבינים שבשביל להקים עסק עצמאי אשר יוביל אותנו להיות עשירים ואולי אף חלק מעשירי העולם ידרוש מאיתנו המון , המון זמן , כסף ומחשבה.

זאת בדיוק הסיבה שאנחנו חושבים, יודעים ומאמינים שאת התוצאות הרצויות ניתן להשיג עם מאמץ מוגבל שזה בעצם זמן הלמידה שדרוש לכם כדי להצליח, כמובן שזה אינדיבידואלי אך הניסיון בהעברת הכלים הנכונים ללקוחות שלנו כבר מוכן ונעשה.

חשוב שתדעו שאת העבודה הקשה עשינו בשבילכם וכל שנותר לכם לעשות הוא ללמוד מהטעויות של אחרים וליישם.

בנוסף אנחנו באים מרקע סוציואקונומי בינוני ואנחנו מבינים את הקושי של החינוך שקיבלנו אם זה ב-לא לצאת מאזור הנוחות או לא לסכן את הכסף שעבדנו קשה בשבילו אבל חשוב להבין שכל אלה שמייעצים לכם מה לעשות הם לא האנשים שהצליחו ולכן אם תחזרו על אותם דברים של אלה שלא הצליחו לימדו אתכם אתם לא תגיעו לתוצאות הרצויות.

זה לא צעד קל ואכן מפחיד אך הרגע שתעשו את זה תרגישו הקלה, תוכלו להרגיש עולם חדש שנפתח בפניכם ויוצר לכם עולם שלם שלא הכרתם מעולם.

אנחנו מחכים לכם כאן לתמוך, לייעץ ובעיקר להיות שם בשבילכם בצעדים הראשונים שלכם.

(SKILLS האקדמיה) מספקת שירותי הכשרה ולימוד בלבד, כל מידע או ייעוץ הכלולים בתוכן באתר הם בעלי אופי כללי בלבד ואינם מהווים ייעוץ אישי או השקעה.

לא נקבל אחריות לכל אובדן או נזק או הפסד כספי. כולל ללא הגבלה לכל אובדן רווח שעלול לנבוע בעקיפות או ישירות משימוש

במידע כזה או על סמכו. עליך לפנות לייעוץ פיננסי עצמאי לפני שאתה רוכש מוצר פיננסי.

כל עסקאות ניירות ערך ומוצרים פיננסיים או מכשירים כרוכים בסיכונים.

אנא זכור כי תוצאות ביצועי העבר אינן בהכרח מעידות על תוצאות עתידיות.

מאמרים נוספים

איך איינשטיין יעזור לכסף שלכם לעשות עוד כסף

מה אם הייתם מגלים שלא רק שאפשר לעשות כסף מהכסף שלכם אלא היה אפשר לעשות כסף מהרווח שכבר צברתם? אלברט איינשטיין אשר הגדיר את התופעה הזאת כאחד מפלאי העולם אמר פעם " ריבית דריבית היא הפלא השמיני בתבל . מי שמבין זאת , מרוויח . מי שלא – משלם". אפקט הריבית דריבית היא הריבית על הקרן ( סכום ההשקעה / הלוואה ) + הריבית שהצטרפה לאורך תקופת ההלוואה / השקעה, כלומר אם השקענו 10 אלף ש"ח ובשנה הראשונה התשואה הייתה 10 אחוז.

איך וורן באפט יודע איפה להשקיע

וורן באפט הינו אחד מגדולי המשקיעים אשר הונו מוערך בכ-100 מיליארד דולרים. למי שלא מכיר וורן באפט עשה את הונו משוק ההון, שיטת ההשקעה שלו מבוססת על חוקים וכללים ברורים ופשוטים. אחד מהכללים הוא לוודא אם שווי החברה מנופח או מופחת ,והדרך לבדוק את זה היא מאוד פשוטה אז בואו נתחיל. כדי להבין האם שווי חברה מנופח או מופחת נעזר בכלי שנקרא מכפיל רווח. מכפיל רווח הינו יחס מחיר המניה לרווח החברה למניה.

איך לייצר הכנסה פסיבית

לפני שנתחיל להסביר לכם איזה אופציה קיימת להכנסה פסיבית, נגיד את זה בקול רם. כולנו היינו רוצים לחיות טוב יותר מבלי לעבוד קשה יותר, אך אם קיימת האופציה למה לא כולם עושים את זה אתם בטח שואלים?! האופציה קיימת וזה נכון לא כולם עושים את זה מסיבה אחת פשוטה, הם מעולם לא רכשו שום ידע פיננסי והפחד לצאת מאזור הנוחות ולסכן כסף שעבדת קשה בשבילו באמת מצריך קצת אומץ וקצת ידע האם זה שווה את זה בואו נגלה.
error: Content is protected !!

ברוכים הבאים

לקבלת יעוץ חינם השאירו פרטים

לקבלת יעוץ חינם השאירו פרטים -