מכירה בחסר – שורט

מכירה בחסר - short

מהי מכירה בחסר :

בואו ניקח את דני ,דני יודע שמחיר החלב במשק הינו 10 שקלים.

כיום דני חושב שהמחיר הינו מחיר מוגזם ולכן המחיר ירד בקרוב.

דני מבקש מחבר שלו יותם את בקבוק החלב שבדיוק קנה בתור הלוואה , לאחר

שקיבל את בקבוק החלב , דני מוכר את בקבוק החלב למשה ב10 שקלים.

לאחר שבוע דני מגיע אל הסופר המקומי ומגלה שמחיר החלב במשק ירד ל5 שקלים, הוא מחליט לקנות את החלב ולהחזיר את החוב שלו ליותם

ובכך דני הרוויח 5 שקלים מהעסקה שביצע.

כך בעצם מתבצעת מכירה בחסר (שורט).

תפקיד הברוקר

במידה ואנחנו חושבים שמחיר המניה עומד לרדת אנחנו נוכל למכור מניות שאין לנו, מה שקורה זה שהברוקר מלווה לנו את המניות ובעתיד אנו נצטרך לרכוש אותם במחיר השוק ולהחזירם לברוקר , כמו שדני החזיר את בקבוק החלב ליותם.

וכך בעצם ניתן להרוויח כסף בזמן שהשוק יורד.

היופי בכלי הזה שנקרא מכירה בחסר הוא שניתן לעשות כסף בכל מצב שוק, זאת אומרת גם אם השוק יורד אנחנו עדיין יכולים להרוויח.

חשוב להבין שבשביל להבין ולסחור בכלי הזה צריך להכיר אותו היטב , לדעת את הסיכונים הכרוכים וכמובן ללמוד איך לעשות זאת נכון.

בנוסף מכירה בחסר יכולה לשמש אותנו בכמה אפיקי השקעה ולא רק במכירה בחסר בתחום המניות , כמה קל וכיף שבכל מצב שוק ובכל זמן נתון, ניתן להרוויח כסף?!, נכון שצריך ללמוד את התחום אך אנחנו סבורים שעם קצת אומץ, קצת ידע והרבה פרקטיקה ניתן לעשות כסף והרבה כסף יותר ממה שחשבתם שאפשר.

את הבחירה להיות אקטיבי או פסיבי בתחום סגנון ההשקעות שלכם נשאיר לטעמכם אך תמיד מומלץ להכיר את כל העולמות על מנת לדעת מה מתאים לך הכי הרבה.

חשוב להכיר שבשוק ההון יש המון סגנונות מסחר ויש המון אפיקי השקעה שונים, איך אין זה אומר שאתם מוכרחים ללמוד את כולם בשביל לעשות כסף, אלא רק למצוא את תחום העניין אשר מגרד לכם בעצמות ויכול להוות לכם כהכנסה שנייה , להחליף את העבודה הקיימת , או לחסוך לפנסיה טובה יותר.

כמובן שכל תחום אשר יש בו סיכון מומלץ להכיר וללמוד לפני כן , ולהשתמש בידע הקיים אצל אחרים על מנת למנף את חייכם הפיננסיים לרמה הגבוהה ביותר, זכרו שאינכם מוכרחים להמציא את הגלגל אלא רק להשתמש בגלגל שמישהו אחר בנה.

(SKILLS האקדמיה) מספקת שירותי הכשרה ולימוד בלבד, כל מידע או ייעוץ הכלולים בתוכן באתר הם בעלי אופי כללי בלבד ואינם מהווים ייעוץ אישי או השקעה.

לא נקבל אחריות לכל אובדן או נזק או הפסד כספי. כולל ללא הגבלה לכל אובדן רווח שעלול לנבוע בעקיפות או ישירות משימוש

במידע כזה או על סמכו. עליך לפנות לייעוץ פיננסי עצמאי לפני שאתה רוכש מוצר פיננסי.

כל עסקאות ניירות ערך ומוצרים פיננסיים או מכשירים כרוכים בסיכונים.

אנא זכור כי תוצאות ביצועי העבר אינן בהכרח מעידות על תוצאות עתידיות.

מאמרים נוספים

איך איינשטיין יעזור לכסף שלכם לעשות עוד כסף

מה אם הייתם מגלים שלא רק שאפשר לעשות כסף מהכסף שלכם אלא היה אפשר לעשות כסף מהרווח שכבר צברתם? אלברט איינשטיין אשר הגדיר את התופעה הזאת כאחד מפלאי העולם אמר פעם " ריבית דריבית היא הפלא השמיני בתבל . מי שמבין זאת , מרוויח . מי שלא – משלם". אפקט הריבית דריבית היא הריבית על הקרן ( סכום ההשקעה / הלוואה ) + הריבית שהצטרפה לאורך תקופת ההלוואה / השקעה, כלומר אם השקענו 10 אלף ש"ח ובשנה הראשונה התשואה הייתה 10 אחוז.

איך וורן באפט יודע איפה להשקיע

וורן באפט הינו אחד מגדולי המשקיעים אשר הונו מוערך בכ-100 מיליארד דולרים. למי שלא מכיר וורן באפט עשה את הונו משוק ההון, שיטת ההשקעה שלו מבוססת על חוקים וכללים ברורים ופשוטים. אחד מהכללים הוא לוודא אם שווי החברה מנופח או מופחת ,והדרך לבדוק את זה היא מאוד פשוטה אז בואו נתחיל. כדי להבין האם שווי חברה מנופח או מופחת נעזר בכלי שנקרא מכפיל רווח. מכפיל רווח הינו יחס מחיר המניה לרווח החברה למניה.

איך לייצר הכנסה פסיבית

לפני שנתחיל להסביר לכם איזה אופציה קיימת להכנסה פסיבית, נגיד את זה בקול רם. כולנו היינו רוצים לחיות טוב יותר מבלי לעבוד קשה יותר, אך אם קיימת האופציה למה לא כולם עושים את זה אתם בטח שואלים?! האופציה קיימת וזה נכון לא כולם עושים את זה מסיבה אחת פשוטה, הם מעולם לא רכשו שום ידע פיננסי והפחד לצאת מאזור הנוחות ולסכן כסף שעבדת קשה בשבילו באמת מצריך קצת אומץ וקצת ידע האם זה שווה את זה בואו נגלה.
error: Content is protected !!

ברוכים הבאים

לקבלת יעוץ חינם השאירו פרטים

לקבלת יעוץ חינם השאירו פרטים -