מכפיל PEG

האם קנינו במחיר זול או יקר?!

איך לאתר מניות שנסחרות מתחת לשווי האמיתי שלהן

ישנו כלי שנעזרים בו לניתוח חברה בצורה פונדמנטלית שנקרא PEG

מכפיל PEG (Price/Earnings to Growth) הוא היחס בין מכפיל הרווח של חברה לשיעור הצמיחה שלה.

מי שלא יודע מזה מכפיל רווח מוזמן לקרוא על כך בבלוג שלנו בפירוט מלא הרבה יותר. ( בקצרה זה היחס שמראה לנו האם החברה שווה את מה שהיא שווה או לא)

בעזרת מכפיל PEG נוכל לדעת האם החברה נסחרת במחיר שהיא אמורה להיסחר או שהמחיר גבוה או נמוך מהרגיל.

וורן באפט אמר פעם תקנו דולר בחצי דולר וככה תעשו כסף גדול.

תמיד נרצה לקנות חברות שמחיר המניה לא משקף את המחיר האמיתי שלהן.

במידה ומחיר המניה גבוה בהרבה ממה שהמניה שווה נרצה להיזהר מאותן מניות אמר וורן באפט.

את מכפיל PEG נרצה לראות שווה ל1 או מתחת ל1 כאשר נחפש מניות שנסחרות מתחת לשווי האמיתי שלהן .

לדוגמא: חברת טסלה בבעלותו של אילון מאסק נמצאת על מכפיל PEG של 14.69 שזה גבוה משמעותית מהנורמה, להשוואה ניקח את חברת אפל שמכפיל הרווח שלה עומד על 1.86, עדיין יחס גבוה אך נמוך בהרבה באפל.

נרצה לראות מניות כמו QCOM וMU שהמכפיל שלהן עומד על 0.74 ו0.33 בהתאמה, מכפילים מאוד נמוכים, לכן באותן חברות קיים פוטנציאל גבוה.

כמובן שנרצה לראות פרמטרים נוספים לפני שנכנס לעסקה.

בקצרה היחס הזה מסביר לנו בפשטות האם אנחנו קונים דולר בחצי דולר , קיימים לנו הרבה סוגים של פרמטרים לבדיקה האם להיכנס לעסקה, או האם לקנות את המניה , הכלים החשובים ביותר הם אלו שמודדים האם החברה שווה את מה שהיא שווה או שהיא בעצם נסחרת הרבה מעבר למה שהיא אמורה להיסחר והיא נמצאת בבועה מספרית.

עיקר השימוש בכלי הזה הוא להשקעות ארוכות טווח , בכל סוג מסחר יש לנו את הפרמטרים שאותם נרצה לבדוק לפני כניסה לעסקה , בין אם זה מסחר סווינג או טווח ארוך או מסחר יומי , לכל סוג מסחר יש את הפרמטרים לכניסה לעסקה שלו.

לדוגמה

מכפיל ה-PEG ישמש אותנו במסחר להשקעות ארוכות טווח.

כאשר נרצה להשקיע לטווחים ארוכים נעדיף להסתכל על פרמטרים כמו PEG וPE כי פרמטרים כאלו יכולים להשאיר אותנו סבלניים ונחושים בדעתנו שהמניה שקנינו נסחרת בשווי שוק נמוך יותר ממה שהיא אמורה וזה מה שאמור לתת לנו את התקווה שמה שעשינו הוא בסדר, כמובן שלא נסתכל רק על הפרמטרים הללו ונקבל החלטה , אלא יש עוד הרבה דברים לבדוק לפני שנבצע כניסה למניה.

אז כאשר אתם סוחרים לטווחים ארוכים , חשוב מאוד שכאשר אתם מנתחים את המניה או את ההשקעה שלכם שימו לב ליחס הזה שיכול להגיד לכם המון ויכול לגרום לכם להישאר סבלניים כאשר תבדקו את המניה שלכם פעם בתקופה. (האם היא עדיין זולה או יקרה כמובן שביחס לחברות המתחרות ולתחום כולו)

למי שמרגיש שעדיין חסר לו ידע וניסיון, מוזמן לדבר איתנו כדי שנכווין אותו בצורה הטובה ביותר לעבר המטרות שלו והעתיד שלו בשוק ההון.

 

 

 

 

 

(SKILLS האקדמיה) מספקת שירותי הכשרה ולימוד בלבד, כל מידע או ייעוץ הכלולים בתוכן באתר הם בעלי אופי כללי בלבד ואינם מהווים ייעוץ אישי או השקעה.

לא נקבל אחריות לכל אובדן או נזק או הפסד כספי. כולל ללא הגבלה לכל אובדן רווח שעלול לנבוע בעקיפות או ישירות משימוש

במידע כזה או על סמכו. עליך לפנות לייעוץ פיננסי עצמאי לפני שאתה רוכש מוצר פיננסי.

כל עסקאות ניירות ערך ומוצרים פיננסיים או מכשירים כרוכים בסיכונים.

אנא זכור כי תוצאות ביצועי העבר אינן בהכרח מעידות על תוצאות עתידיות.

מאמרים נוספים

איך איינשטיין יעזור לכסף שלכם לעשות עוד כסף

מה אם הייתם מגלים שלא רק שאפשר לעשות כסף מהכסף שלכם אלא היה אפשר לעשות כסף מהרווח שכבר צברתם? אלברט איינשטיין אשר הגדיר את התופעה הזאת כאחד מפלאי העולם אמר פעם " ריבית דריבית היא הפלא השמיני בתבל . מי שמבין זאת , מרוויח . מי שלא – משלם". אפקט הריבית דריבית היא הריבית על הקרן ( סכום ההשקעה / הלוואה ) + הריבית שהצטרפה לאורך תקופת ההלוואה / השקעה, כלומר אם השקענו 10 אלף ש"ח ובשנה הראשונה התשואה הייתה 10 אחוז.

איך וורן באפט יודע איפה להשקיע

וורן באפט הינו אחד מגדולי המשקיעים אשר הונו מוערך בכ-100 מיליארד דולרים. למי שלא מכיר וורן באפט עשה את הונו משוק ההון, שיטת ההשקעה שלו מבוססת על חוקים וכללים ברורים ופשוטים. אחד מהכללים הוא לוודא אם שווי החברה מנופח או מופחת ,והדרך לבדוק את זה היא מאוד פשוטה אז בואו נתחיל. כדי להבין האם שווי חברה מנופח או מופחת נעזר בכלי שנקרא מכפיל רווח. מכפיל רווח הינו יחס מחיר המניה לרווח החברה למניה.

איך לייצר הכנסה פסיבית

לפני שנתחיל להסביר לכם איזה אופציה קיימת להכנסה פסיבית, נגיד את זה בקול רם. כולנו היינו רוצים לחיות טוב יותר מבלי לעבוד קשה יותר, אך אם קיימת האופציה למה לא כולם עושים את זה אתם בטח שואלים?! האופציה קיימת וזה נכון לא כולם עושים את זה מסיבה אחת פשוטה, הם מעולם לא רכשו שום ידע פיננסי והפחד לצאת מאזור הנוחות ולסכן כסף שעבדת קשה בשבילו באמת מצריך קצת אומץ וקצת ידע האם זה שווה את זה בואו נגלה.
error: Content is protected !!

ברוכים הבאים

לקבלת יעוץ חינם השאירו פרטים

לקבלת יעוץ חינם השאירו פרטים -