שוק שורי לעומת שוק דובי

מהו שוק שורי לעומת שוק דובי

הקדמה:

בעולם שוק ההון יש מספר מונחים אשר יתארו את אותו המצב.

התיאורים האלו מציינים בשפה המקצועית את כיוון המגמה של השוק.

קיימות 3 סוגי מגמות:

מגמה עולה, מגמה יורדת ומגמה מדשדשת.

כאשר מדברים על המונח סוג המגמה מתכוונים למגמה שקיימת מספר שנים בשוק.

בואו נבין קודם מהו שוק שורי ודובי:

שוק שורי:

המונח הגיע עקב פעילותו של השור בזמן תקיפה.

בזמן התקיפה השור תוקף עם קרניו כלפי מעלה ולכן על זה נאמר שוק שורי.

כפי שניתן לדמיין בעולם ורוד כולנו היינו רוצים להאמין ולראות רק את השור תוקף ולא הדוב תוקף (זאת הסיבה שבניו יורק בוול סטריט נראה פסל של שור)

כאשר אנו מבטאים את המונח שוק שורי אנחנו יכולים להסיק שמתבצעת מגמה מתמשכת של עלייה במחירי המניות, צמיחת החברות ואמון המשקיעים.

בשביל להגדיר את השוק בביטוי שוק דובי על השוק להראות יציבות כלכלית, צמיחה בקרב המניות ותקופה ארוכת זמן של שנים קדימה על מנת שנבטא שוק שורי ובריא להמשך מגמה עולה.

שוק דובי:

המונח מגיע עקב תקיפתו של הדוב שהוא חובט עם הכפות שלו כלפי מטה.

ועל כן נאמר שוק דובי על שוק יורד.

כאשר הביטוי של שוק דובי משתמע באוזניכם אתם צריכים להבין שמגמה יורדת בשוק אינה חולפת אלא שחלה ירידה של כ-20% ומעלה מנקודת השיא.

במגמה כזו אנו צריכים להסיק שמדובר בירידה במחירי המניות , ירידה בצמיחה של החברות ואיבוד אמון המשקיעים אשר בחרו להשקיע נגד ובחרו להשקיע כאשר המגמה יורדת. (כמובן שאפשר לעשות כסף גם ככה).

ההבדלים בין שוק שורי לדובי:

לאחר שציינו מה כל אחד מהמושגים שוק שורי ושוק דובי אומרים ניתן להסיק שהמגמות העיקריות בשוק הם שוק יורד (דובי) ושוק עולה (שורי).

כמובן סימן השאלה הגדול ? הוא באיזה מגמה עלינו לבחור כאשר אנו רוצים להשקיע.

ניתן לכם טיפ קטן – ישנם כמה עקרונות בסיס שנקראים 5 עקרונות דאו :

כלל הבסיס והראשון בהשקעה במניות הוא תמיד ללכת עם כיוון המגמה.

כדי להבין את כיוון המגמה כמובן שזה יצריך מכם או ללמוד את הנושא (בשביל זה אנחנו פה) או ללכת ליועץ השקעות שיגיד לכם באיזה צורה לנהל את התיק שלכם.

עולם שוק ההון, ההשקעות והשיטות הינו אחד מהעולמות המעניינים ביותר שקיימים בעולם ובשביל התקדמות חייכם ושינוי המצב הפיננסי עליכם לפתוח את הראש ולצאת מאזור הנוחות על אף שזה יצריך מכם קצת אומץ (זה שווה את זה).

 

היצע וביקוש בשוק:

כמו בכל שוק וכמו בכל מסחר שמתבצע בעולם קיימים בעולם שני צדדים האחד הוא ההיצע שזה בעצם המוצר והכמות שמוצע לקנייה.

והשני הוא הביקוש שזה בעצם הלקוח הקונה ובחירתו בכמות המוצרים שהוא קונה.

במניות ההיצע הוא היצע קבוע זאת אומרת שכמות המניות לא משתנה (אלא אם כן עושים הנפקה חוזרת אבל זה כבר לנושא אחר) ולכן אם המשקיעים מאמינים במגמתיות השוק ובוחרים להאמין במניות אשר קנו זה יוצר ביקוש גדול ובגלל שההיצע אינו משתנה הוא גורם למחיר המניה לעלות.

דמיינו שישנו בקבוק חלב אחד במכולת השכונתית בה אתם קונים, אתם רוצים לקנות את בקבוק החלב אבל לפניכם יש תור גדול , בשביל לקנות את בקבוק החלב אתם בעצם תצטרכו להציע מחיר גבוה ממחיר השוק על מנת שהמוכר ימכור לכם את בקבוק החלב, מי שיציע את המחיר הגבוהה ביותר יזכה לקנות את החלב.

תחליפו את המילה חלב במניה והנה הבנתם כיצד מתבצע היצע וביקוש במסחר במניות.

 

ולהפך :

בזמנים בהם הביקוש חולף, המשקיעים אינם מאמינים במוצר ובוחרים או לא להשקיע בכלל ולחכות עד שמחיר החלב יהיה במחיר מספיק טוב או שיבחרו להשקיע נגד. (השקעה נגד דורשת ידע ומיומנות

(SKILLS האקדמיה) מספקת שירותי הכשרה ולימוד בלבד, כל מידע או ייעוץ הכלולים בתוכן באתר הם בעלי אופי כללי בלבד ואינם מהווים ייעוץ אישי או השקעה.

לא נקבל אחריות לכל אובדן או נזק או הפסד כספי. כולל ללא הגבלה לכל אובדן רווח שעלול לנבוע בעקיפות או ישירות משימוש

במידע כזה או על סמכו. עליך לפנות לייעוץ פיננסי עצמאי לפני שאתה רוכש מוצר פיננסי.

כל עסקאות ניירות ערך ומוצרים פיננסיים או מכשירים כרוכים בסיכונים.

אנא זכור כי תוצאות ביצועי העבר אינן בהכרח מעידות על תוצאות עתידיות.

מאמרים נוספים

איך איינשטיין יעזור לכסף שלכם לעשות עוד כסף

מה אם הייתם מגלים שלא רק שאפשר לעשות כסף מהכסף שלכם אלא היה אפשר לעשות כסף מהרווח שכבר צברתם? אלברט איינשטיין אשר הגדיר את התופעה הזאת כאחד מפלאי העולם אמר פעם " ריבית דריבית היא הפלא השמיני בתבל . מי שמבין זאת , מרוויח . מי שלא – משלם". אפקט הריבית דריבית היא הריבית על הקרן ( סכום ההשקעה / הלוואה ) + הריבית שהצטרפה לאורך תקופת ההלוואה / השקעה, כלומר אם השקענו 10 אלף ש"ח ובשנה הראשונה התשואה הייתה 10 אחוז.

איך וורן באפט יודע איפה להשקיע

וורן באפט הינו אחד מגדולי המשקיעים אשר הונו מוערך בכ-100 מיליארד דולרים. למי שלא מכיר וורן באפט עשה את הונו משוק ההון, שיטת ההשקעה שלו מבוססת על חוקים וכללים ברורים ופשוטים. אחד מהכללים הוא לוודא אם שווי החברה מנופח או מופחת ,והדרך לבדוק את זה היא מאוד פשוטה אז בואו נתחיל. כדי להבין האם שווי חברה מנופח או מופחת נעזר בכלי שנקרא מכפיל רווח. מכפיל רווח הינו יחס מחיר המניה לרווח החברה למניה.

איך לייצר הכנסה פסיבית

לפני שנתחיל להסביר לכם איזה אופציה קיימת להכנסה פסיבית, נגיד את זה בקול רם. כולנו היינו רוצים לחיות טוב יותר מבלי לעבוד קשה יותר, אך אם קיימת האופציה למה לא כולם עושים את זה אתם בטח שואלים?! האופציה קיימת וזה נכון לא כולם עושים את זה מסיבה אחת פשוטה, הם מעולם לא רכשו שום ידע פיננסי והפחד לצאת מאזור הנוחות ולסכן כסף שעבדת קשה בשבילו באמת מצריך קצת אומץ וקצת ידע האם זה שווה את זה בואו נגלה.
error: Content is protected !!

ברוכים הבאים

לקבלת יעוץ חינם השאירו פרטים

לקבלת יעוץ חינם השאירו פרטים -