מניית אראסאל (RSEL-TA)
מניית אראסאל: הנתונים העיקריים
- סימול
- RSEL (בורסת תל אביב)
- בורסה
- הבורסה לניירות ערך בתל אביב
- מטבע המסחר
- שקל (המחיר מצוטט באגורות)
- הכנסות, 2025
- 41.3 מיליון ש"ח
- רווח נקי, 2025
- 5.5 מיליון ש"ח
איך קונים מניית אראסאל מישראל?
מניית אראסאל נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב, והמחיר מצוטט באגורות. קונים אותה דרך חשבון מסחר בבנק או אצל ברוקר שהוא חבר בורסה, לפי השם או לפי מספר נייר הערך 299016.
בישראל חל מס רווחי הון של 25% על הרווח הריאלי במכירה. הפרטים והחריגים במדריך מיסוי ההשקעות.
להמשך קריאה
באיזו בורסה נסחרת מניית אראסאל?
מניית אראסאל נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב תחת הסימול RSEL. מטבע המסחר: שקל (המחיר מצוטט באגורות).
אראסאל: נתונים מתוך הדוחות
לכל נתון תקופת דיווח ומטבע משלו. זו אינה השוואה בין תקופות, ואין להסיק יחסים בין סכומים מתאריכים שונים.
- סך ההכנסות
- 10,096 אלפי ש״חמתחילת 2026 עד יוני 2026מקור הנתון
- רווח תפעולי
- -2,188 אלפי ש״חמתחילת 2026 עד יוני 2026מקור הנתון
- רווח נקי
- -3,040 אלפי ש״חמתחילת 2026 עד יוני 2026מקור הנתון
- תזרים מזומנים מפעילות שוטפת
- 5,468 אלפי ש״חמתחילת 2026 עד יוני 2026מקור הנתון
- סך ההון העצמי
- 21,088 אלפי ש״חליום הדוח, יוני 2026מקור הנתון
- סך המאזן
- 37,949 אלפי ש״חליום הדוח, יוני 2026מקור הנתון
אראסאל בבורסה בתל אביב
השם הרשמי של החברה במאיה הוא אר.אס.אל.אלקטרוניקה בע"מ. בבורסה לניירות ערך בתל אביב היא משויכת לסקטור הייטק, ענף טכנולוגיה, תת-ענף ביטחוניות.
שווי השוק של המניות הרשומות למסחר של אראסאל, לפי מאיה נכון ל-11.10.2026, הוא 88.6 מיליון ש״ח.
המניה כלולה ב-8 מדדים של הבורסה. המשקל הגבוה ביותר שלה הוא במדד ת"א בטחוניות (0.91% מהמדד), והנמוך ביותר במדד ת"א-טכנולוגיה (0.022%).
מאיה מסווגת את אראסאל כ"תאגיד קטן". לפי תקנות ניירות ערך, תאגיד קטן רשאי לאמץ הקלות בדיווח, למשל פרסום דוחות כספיים חצי שנתיים במקום דוחות רבעוניים.
- ת"א בטחוניות0.91%
- פועלים חוסן0.55%
- ת"א צמיחה0.46%
- גלובל-בלוטק0.29%
- ת"א תעשייה0.10%
- ת"א All-Share0.062%
- ת"א טק-עלית0.051%
- ת"א-טכנולוגיה0.022%
מבנה ההחזקות באראסאל
לפי מאיה, נכון ל-4.8.2026, בעלי השליטה באראסאל מחזיקים יחד ב-50.29% מהון המניות, והשאר (49.71%) מוחזק בידי בעלי עניין אחרים ובידי הציבור.
בחלוקה של מאיה לפי סוג המחזיק, נכון ל-11.10.2026: בעלי עניין 50.29%, גופים מוסדיים וקרנות גידור 5.32%, והציבור 44.39%.
אראסאל: נתונים כספיים מהדוח האחרון
בתקופה שמתחילת 2026 עד סוף יוני 2026 ההכנסות של אראסאל הסתכמו ב-10.1 מיליון ש״ח, ירידה של 7.9% לעומת התקופה המקבילה אשתקד (11.0 מיליון ש״ח).
ההפסד התפעולי באותה תקופה: 2.2 מיליון ש״ח, לעומת הפסד תפעולי של 1.1 מיליון ש״ח אשתקד.
ההפסד הנקי המיוחס לבעלי המניות של החברה בתקופה שמתחילת 2026 עד סוף יוני 2026: 3.0 מיליון ש״ח, לעומת הפסד של 1.5 מיליון ש״ח בתקופה המקבילה אשתקד.
תזרים המזומנים מפעילות שוטפת בתקופה שמתחילת 2026 עד סוף יוני 2026 היה חיובי: 5.5 מיליון ש״ח.
בסוף יוני 2026 סך המאזן היה 37.9 מיליון ש״ח וההון העצמי 21.1 מיליון ש״ח, כלומר ההון העצמי הוא 55.6% מהמאזן (חישוב שלנו): המאזן ממומן גם בהון עצמי וגם בהתחייבויות.
שווי השוק לפי מאיה ב-11.10.2026, 88.6 מיליון ש״ח, שווה לכ-4.20 פעמים ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות (21.1 מיליון ש״ח) ולכ-16.1 פעמים הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות בשנת 2025 (5.5 מיליון ש״ח). זה חישוב שלנו שמשווה מחיר מעודכן לנתונים מהדוח האחרון, ולא נתון מהדוחות עצמם.
בשנת 2025 החברה שילמה דיבידנד בסך 13.8 מיליון ש״ח, לפי דוח תזרים המזומנים.
נתונים כספיים עיקריים של אראסאל לפי מאיה
| נתון | ינואר עד יוני 2026 | ינואר עד יוני 2025 | שנת 2025 |
|---|---|---|---|
| סך ההכנסות | 10,096 | 10,963 | 41,286 |
| רווח גולמי | 3,890 | 4,369 | 16,802 |
| רווח (הפסד) תפעולי | -2,188 | -1,080 | 6,999 |
| רווח (הפסד) לפני מס | -3,161 | -1,719 | 5,881 |
| רווח (הפסד) נקי | -3,040 | -1,496 | 5,487 |
| מזה: מיוחס לבעלי המניות של החברה | -3,040 | -1,496 | 5,487 |
| רווח (הפסד) בסיסי למניה | -0.30 | -0.15 | 0.54 |
| תזרים מזומנים מפעילות שוטפת | 5,468 | 23,974 | 23,415 |
| דיבידנד ששולם | 7,500 | 13,800 | 13,800 |
| סך המאזן | 37,949 | 35,976 | 44,628 |
| נכסים שוטפים | 31,919 | 28,524 | 37,810 |
| נכסים לא שוטפים | 6,030 | 7,452 | 6,818 |
| התחייבויות שוטפות | 14,058 | 7,577 | 9,818 |
| התחייבויות לא שוטפות | 2,803 | 4,096 | 3,071 |
| סך ההון העצמי | 21,088 | 24,303 | 31,739 |
| מזה: זכויות שאינן מקנות שליטה | 0 | 0 | 0 |
הסכומים באלפי ש״ח, למעט רווח למניה (בש״ח). נתוני רווח והפסד ותזרים מצטברים מתחילת השנה; נתוני המאזן נכונים לסוף התקופה. התא ריק כשהנתון לא מופיע בסיכום של מאיה. כותרת כל עמודה מקשרת לנתונים הכספיים במאיה.
דיווחים אחרונים של אראסאל במאיה
8 הדיווחים האחרונים שהחברה פרסמה במערכת מאיה, מהחדש לישן. כל שורה מקשרת לדיווח המקורי.
- 28.9.2026הזמנה חוזרת לאספקת בקרי טמפרטורה למנועי J85 למטוסי אימון של חיל האוויר האמריקאי, בהיקף של כ- 1.9 מ'$
- 15.9.2026תוצאות אסיפה כללית
- 25.8.2026מצבת התחייבות החברה ליום 30.6.26, לפי מועדי פרעון
- 25.8.2026דוח רבעון 2/חצי שנתי לשנת 2026
- 6.8.2026זימון אסיפה כללית
- 5.8.2026מינוי נושא משרה או דירקטור
- 5.8.2026מצבת החזקות של בעלי עניין ונושאי משרה
- 5.8.2026מצבת ההנהלה ונושאי המשרה
חברות נוספות בתת-ענף ביטחוניות בבורסה בתל אביב
חברות בתת-ענף ביטחוניות שיש להן עמוד באתר, לפי סיווג הבורסה. לפי שווי השוק, אראסאל במקום ה-17 מתוך 17 החברות האלה.
- אימאג'סט (ISI-TA)שווי שוק של 599.9 מיליון ש״ח לפי מאיה
- דיאסאייטי (DSIT-TA)שווי שוק של 331.9 מיליון ש״ח לפי מאיה
- סולרום החז (SLRM-TA)שווי שוק של 184.5 מיליון ש״ח לפי מאיה
- אודיסייט (ODYS-TA)שווי שוק של 161.2 מיליון ש״ח לפי מאיה
- עין שלישית (THES-TA)שווי שוק של 160.0 מיליון ש״ח לפי מאיה
- ולוריקס (VRYX-TA)שווי שוק של 129.8 מיליון ש״ח לפי מאיה
- אירודרום קבוצה (ARDM-TA)שווי שוק של 116.6 מיליון ש״ח לפי מאיה
- אימקו (IMCO-TA)שווי שוק של 111.2 מיליון ש״ח לפי מאיה
שאלות נפוצות על אראסאל, לפי מאיה
מה שווי השוק של אראסאל?
לפי מאיה, נכון ל-11.10.2026, שווי השוק של המניות הרשומות למסחר של אראסאל הוא 88.6 מיליון ש״ח. זה המקום ה-17 מתוך 17 חברות בתת-ענף ביטחוניות שיש להן עמוד באתר.
כמה מהמניות של אראסאל מחזיקים בעלי השליטה?
לפי מאיה, נכון ל-4.8.2026, בעלי השליטה מחזיקים יחד ב-50.29% מהון המניות של אראסאל. הציבור מחזיק ב-44.39%.
האם אראסאל רווחית?
בשנת 2025 אראסאל רשמה רווח נקי מיוחס לבעלי המניות של 5.5 מיליון ש״ח. בתקופה שמתחילת 2026 עד סוף יוני 2026 נרשם הפסד נקי של 3.0 מיליון ש״ח. המקור: הנתונים הכספיים של החברה במאיה.
כל הנתונים בפרק הזה לקוחים מהדפים הציבוריים של מאיה, מערכת הדיווחים של הבורסה לניירות ערך בתל אביב. המשפטים מחושבים מהמספרים שבטבלאות. זה מידע לימודי ולא המלצת השקעה. מונחים: שווי שוק, מדד, הון עצמי, מכפיל רווח, דיבידנד.
אראסאל מופיע ברשימת ניירות הערך של הבורסה לניירות ערך בתל אביב בסימול RSEL. מספר נייר הערך הוא 299016, וקוד ISIN הוא IL0002990161.
מועד בדיקת הרשימה: 2026-10-01 15:59 UTC. קישור לרשומת נייר הערך באתר הבורסה מופיע במקורות. הרשומה מאפשרת לבדוק את פרטי הנייר והמסחר; רשימת הסימולים לבדה אינה תיאור הפעילות העסקית או דוח כספי.
נתונים כספיים עיקריים מתוך הדוחות של אראסאל, כפי שהם מסוכמים במערכת מאיה של הבורסה לניירות ערך: הדוח האחרון (יוני 2026), התקופה המקבילה אשתקד (יוני 2025) והדוח השנתי (שנתי 2025). הסכומים באלפי ש״ח, במטבע הדיווח של החברה. נתוני רווח והפסד ותזרים מצטברים מתחילת השנה; נתוני מאזן נכונים ליום הדוח. מועד איסוף הנתונים: 2026-10-07 15:30 UTC.
אין להסיק ממיפוי הסימול לבדו שהמסחר בנייר פעיל כיום. המיפוי אינו תחזית מחיר או המלצת השקעה.
החברה עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרי אלקטרוניקה לתחומי התעופה והארטילריה. מועד בדיקת המסמך: 2026-10-01 00:00 UTC.
לפי סיווג הבורסה לניירות ערך בתל אביב, אראסאל משויכת לענף טכנולוגיה, ביטחוניות. מועד בדיקת המסמך: 2026-10-01 00:00 UTC.
| נתון | תקופת הדיווח | סכום ומטבע | מקור |
|---|---|---|---|
| סך ההכנסות | מתחילת 2026 עד יוני 2026 | 10,096 אלפי ש״ח | מאיה |
| רווח תפעולי | מתחילת 2026 עד יוני 2026 | -2,188 אלפי ש״ח | מאיה |
| רווח נקי | מתחילת 2026 עד יוני 2026 | -3,040 אלפי ש״ח | מאיה |
| תזרים מזומנים מפעילות שוטפת | מתחילת 2026 עד יוני 2026 | 5,468 אלפי ש״ח | מאיה |
| סך ההון העצמי | ליום הדוח, יוני 2026 | 21,088 אלפי ש״ח | מאיה |
| סך המאזן | ליום הדוח, יוני 2026 | 37,949 אלפי ש״ח | מאיה |
| רווח נקי בסיסי למניה | מתחילת 2026 עד יוני 2026 | -0.3 ש״ח | מאיה |
| דיבידנד ששולם | מתחילת 2026 עד יוני 2026 | 7,500 אלפי ש״ח | מאיה |
| סך ההכנסות | מתחילת 2025 עד יוני 2025 | 10,963 אלפי ש״ח | מאיה |
| רווח תפעולי | מתחילת 2025 עד יוני 2025 | -1,080 אלפי ש״ח | מאיה |
| רווח נקי | מתחילת 2025 עד יוני 2025 | -1,496 אלפי ש״ח | מאיה |
| תזרים מזומנים מפעילות שוטפת | מתחילת 2025 עד יוני 2025 | 23,974 אלפי ש״ח | מאיה |
| סך ההון העצמי | ליום הדוח, יוני 2025 | 24,303 אלפי ש״ח | מאיה |
| סך המאזן | ליום הדוח, יוני 2025 | 35,976 אלפי ש״ח | מאיה |
| רווח נקי בסיסי למניה | מתחילת 2025 עד יוני 2025 | -0.15 ש״ח | מאיה |
| דיבידנד ששולם | מתחילת 2025 עד יוני 2025 | 13,800 אלפי ש״ח | מאיה |
| סך ההכנסות | לשנת 2025 | 41,286 אלפי ש״ח | מאיה |
| רווח תפעולי | לשנת 2025 | 6,999 אלפי ש״ח | מאיה |
| רווח נקי | לשנת 2025 | 5,487 אלפי ש״ח | מאיה |
| תזרים מזומנים מפעילות שוטפת | לשנת 2025 | 23,415 אלפי ש״ח | מאיה |
| סך ההון העצמי | ליום סוף שנת 2025 | 31,739 אלפי ש״ח | מאיה |
| סך המאזן | ליום סוף שנת 2025 | 44,628 אלפי ש״ח | מאיה |
| רווח נקי בסיסי למניה | לשנת 2025 | 0.54 ש״ח | מאיה |
| דיבידנד ששולם | לשנת 2025 | 13,800 אלפי ש״ח | מאיה |