מניית מיטב השקעות (MTAV-TA)
מניית מיטב השקעות: הנתונים העיקריים
- סימול
- MTAV (בורסת תל אביב)
- בורסה
- הבורסה לניירות ערך בתל אביב
- מטבע המסחר
- שקל (המחיר מצוטט באגורות)
- הכנסות, 2025
- 2.01 מיליארד ש"ח
- רווח נקי, 2025
- 888 מיליון ש"ח
איך קונים מניית מיטב השקעות מישראל?
מניית מיטב השקעות נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב, והמחיר מצוטט באגורות. קונים אותה דרך חשבון מסחר בבנק או אצל ברוקר שהוא חבר בורסה, לפי השם או לפי מספר נייר הערך 1081843.
בישראל חל מס רווחי הון של 25% על הרווח הריאלי במכירה. הפרטים והחריגים במדריך מיסוי ההשקעות.
להמשך קריאה
באיזו בורסה נסחרת מניית מיטב השקעות?
מניית מיטב השקעות נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב תחת הסימול MTAV. מטבע המסחר: שקל (המחיר מצוטט באגורות).
מיטב השקעות: נתונים מתוך הדוחות
לכל נתון תקופת דיווח ומטבע משלו. זו אינה השוואה בין תקופות, ואין להסיק יחסים בין סכומים מתאריכים שונים.
- סך ההכנסות
- 1,213,000 אלפי ש״חמתחילת 2026 עד יוני 2026מקור הנתון
- רווח תפעולי
- 448,000 אלפי ש״חמתחילת 2026 עד יוני 2026מקור הנתון
- רווח נקי
- 295,000 אלפי ש״חמתחילת 2026 עד יוני 2026מקור הנתון
- תזרים מזומנים מפעילות שוטפת
- -122,000 אלפי ש״חמתחילת 2026 עד יוני 2026מקור הנתון
- סך ההון העצמי
- 2,375,000 אלפי ש״חליום הדוח, יוני 2026מקור הנתון
- סך המאזן
- 7,161,000 אלפי ש״חליום הדוח, יוני 2026מקור הנתון
מיטב השקעות בבורסה בתל אביב
השם הרשמי של החברה במאיה הוא מיטב בית השקעות בע"מ. בבורסה לניירות ערך בתל אביב היא משויכת לסקטור פיננסי, ענף שרותים פיננסיים, תת-ענף שרותים פיננסיים.
שווי השוק של המניות הרשומות למסחר של מיטב השקעות, לפי מאיה נכון ל-11.10.2026, הוא 9.24 מיליארד ש״ח.
המניה כלולה ב-16 מדדים של הבורסה. המשקל הגבוה ביותר שלה הוא במדד ת"א-פמילי (6.02% מהמדד). ברשימה למטה 12 המדדים שבהם המשקל שלה הגבוה ביותר.
- ת"א-פמילי6.02%
- ת"א ביטוח ושירותים פיננסים4.69%
- ת"א פיננסים2.11%
- ת"א-ערך 1251.77%
- ת"א 901.74%
- ת"א 90 ובנקים1.47%
- תא90רוח1.12%
- ת"א סקטור-באלאנס0.97%
- תל-דיב0.89%
- ת"א רימון0.86%
- ת"א-2000.86%
- ת"א-90 ו-SME600.71%
מבנה ההחזקות במיטב השקעות
לפי מאיה, נכון ל-30.6.2026, בעלי השליטה במיטב השקעות מחזיקים יחד ב-50.76% מהון המניות, והשאר (49.24%) מוחזק בידי בעלי עניין אחרים ובידי הציבור.
בחלוקה של מאיה לפי סוג המחזיק, נכון ל-11.10.2026: בעלי עניין 52.11%, גופים מוסדיים וקרנות גידור 1.84%, והציבור 46.05%.
מיטב השקעות: נתונים כספיים מהדוח האחרון
בתקופה שמתחילת 2026 עד סוף יוני 2026 ההכנסות של מיטב השקעות הסתכמו ב-1.21 מיליארד ש״ח, עלייה של 30.7% לעומת התקופה המקבילה אשתקד (928.0 מיליון ש״ח).
הרווח התפעולי באותה תקופה: 448.0 מיליון ש״ח, לעומת רווח תפעולי של 308.0 מיליון ש״ח אשתקד. השוליים התפעוליים: 36.9% מההכנסות (חישוב שלנו).
הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות של החברה בתקופה שמתחילת 2026 עד סוף יוני 2026: 274.0 מיליון ש״ח, לעומת רווח של 185.0 מיליון ש״ח בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הנקי הכולל, כולל החלק של בעלי זכויות שאינן מקנות שליטה בחברות הבנות, היה 295.0 מיליון ש״ח.
תזרים המזומנים מפעילות שוטפת בתקופה שמתחילת 2026 עד סוף יוני 2026 היה שלילי: 122.0 מיליון ש״ח, אחרי תזרים חיובי של 16.0 מיליון ש״ח בתקופה המקבילה אשתקד.
בסוף יוני 2026 סך המאזן היה 7.16 מיליארד ש״ח וההון העצמי 2.38 מיליארד ש״ח, כלומר ההון העצמי הוא 33.2% מהמאזן (חישוב שלנו): המאזן ממומן גם בהון עצמי וגם בהתחייבויות.
שווי השוק לפי מאיה ב-11.10.2026, 9.24 מיליארד ש״ח, שווה לכ-4.18 פעמים ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות (2.21 מיליארד ש״ח) ולכ-11.0 פעמים הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות בשנת 2025 (843.0 מיליון ש״ח). זה חישוב שלנו שמשווה מחיר מעודכן לנתונים מהדוח האחרון, ולא נתון מהדוחות עצמם.
בשנת 2025 החברה שילמה דיבידנד בסך 208.0 מיליון ש״ח, לפי דוח תזרים המזומנים.
נתונים כספיים עיקריים של מיטב השקעות לפי מאיה
| נתון | ינואר עד יוני 2026 | ינואר עד יוני 2025 | שנת 2025 |
|---|---|---|---|
| סך ההכנסות | 1,213,000 | 928,000 | 2,010,000 |
| רווח גולמי | 785,000 | 852,000 | 1,530,000 |
| רווח (הפסד) תפעולי | 448,000 | 308,000 | 885,000 |
| רווח (הפסד) לפני מס | 438,000 | 281,000 | 1,083,000 |
| רווח (הפסד) נקי | 295,000 | 209,000 | 888,000 |
| מזה: מיוחס לבעלי המניות של החברה | 274,000 | 185,000 | 843,000 |
| רווח (הפסד) בסיסי למניה | 3.26 | 2.35 | 10.67 |
| תזרים מזומנים מפעילות שוטפת | -122,000 | 16,000 | -34,000 |
| דיבידנד ששולם | 123,000 | 85,000 | 208,000 |
| סך המאזן | 7,161,000 | 6,051,000 | 6,695,000 |
| התחייבויות שוטפות | 3,231,000 | 3,409,000 | 3,025,000 |
| התחייבויות לא שוטפות | 1,555,000 | 1,538,000 | 1,507,000 |
| סך ההון העצמי | 2,375,000 | 1,104,000 | 2,163,000 |
| מזה: זכויות שאינן מקנות שליטה | 161,000 | 177,000 | 200,000 |
הסכומים באלפי ש״ח, למעט רווח למניה (בש״ח). נתוני רווח והפסד ותזרים מצטברים מתחילת השנה; נתוני המאזן נכונים לסוף התקופה. התא ריק כשהנתון לא מופיע בסיכום של מאיה. כותרת כל עמודה מקשרת לנתונים הכספיים במאיה.
דיווחים אחרונים של מיטב השקעות במאיה
8 הדיווחים האחרונים שהחברה פרסמה במערכת מאיה, מהחדש לישן. כל שורה מקשרת לדיווח המקורי.
- 6.10.2026בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד פניסולה (בת) ואחרות בק"ע חייוב מע"מ בשירותי נכיון שיקים
- 5.10.2026בקשה ליצוגית נגד חברה נכדה בגין דליפת מידע אישי של לקוחות
- 29.9.2026פרטים אודות אירוע אבטחת מידע בחברה נכדה מיטב טרייד
- 24.9.2026KPIs August, 2026
- 24.9.2026נתונים עסקיים לחודש אוגוסט 2026
- 1.9.2026בית משפט אישר הסדר פשרה ביצוגית נגד בת בק"ע דמי ניהול קרנות פנסיה נבחרות
- 31.8.2026Immediate Report Concerning Selected Business Data for July 2026-typing error
- 31.8.2026Immediate Report Concerning Selected Business Data for June 2026
חברות נוספות בתת-ענף שרותים פיננסיים בבורסה בתל אביב
חברות בתת-ענף שרותים פיננסיים שיש להן עמוד באתר, לפי סיווג הבורסה. לפי שווי השוק, מיטב השקעות במקום ה-2 מתוך 13 החברות האלה.
- הבורסה לניע בתא (TASE-TA)שווי שוק של 12.46 מיליארד ש״ח לפי מאיה
- איביאי בית השק (IBI-TA)שווי שוק של 5.49 מיליארד ש״ח לפי מאיה
- ישראכרט (ISCD-TA)שווי שוק של 3.64 מיליארד ש״ח לפי מאיה
- מור השקעות (MRIN-TA)שווי שוק של 2.82 מיליארד ש״ח לפי מאיה
- מור גמל פנסיה (MPP-TA)שווי שוק של 2.03 מיליארד ש״ח לפי מאיה
- אנליסט (ANLT-TA)שווי שוק של 1.46 מיליארד ש״ח לפי מאיה
- אלטשולר שחם פנ (ALTF-TA)שווי שוק של 1.14 מיליארד ש״ח לפי מאיה
- מיטב טרייד (MTRD-TA)שווי שוק של 932.2 מיליון ש״ח לפי מאיה
שאלות נפוצות על מיטב השקעות, לפי מאיה
מה שווי השוק של מיטב השקעות?
לפי מאיה, נכון ל-11.10.2026, שווי השוק של המניות הרשומות למסחר של מיטב השקעות הוא 9.24 מיליארד ש״ח. זה המקום ה-2 מתוך 13 חברות בתת-ענף שרותים פיננסיים שיש להן עמוד באתר.
כמה מהמניות של מיטב השקעות מחזיקים בעלי השליטה?
לפי מאיה, נכון ל-30.6.2026, בעלי השליטה מחזיקים יחד ב-50.76% מהון המניות של מיטב השקעות. הציבור מחזיק ב-46.05%.
האם מיטב השקעות רווחית?
בשנת 2025 מיטב השקעות רשמה רווח נקי מיוחס לבעלי המניות של 843.0 מיליון ש״ח. בתקופה שמתחילת 2026 עד סוף יוני 2026 נרשם רווח נקי של 274.0 מיליון ש״ח. המקור: הנתונים הכספיים של החברה במאיה.
כל הנתונים בפרק הזה לקוחים מהדפים הציבוריים של מאיה, מערכת הדיווחים של הבורסה לניירות ערך בתל אביב. המשפטים מחושבים מהמספרים שבטבלאות. זה מידע לימודי ולא המלצת השקעה. מונחים: שווי שוק, מדד, הון עצמי, מכפיל רווח, דיבידנד.
מיטב השקעות מופיע ברשימת ניירות הערך של הבורסה לניירות ערך בתל אביב בסימול MTAV. מספר נייר הערך הוא 1081843, וקוד ISIN הוא IL0010818438.
מועד בדיקת הרשימה: 2026-10-01 15:59 UTC. קישור לרשומת נייר הערך באתר הבורסה מופיע במקורות. הרשומה מאפשרת לבדוק את פרטי הנייר והמסחר; רשימת הסימולים לבדה אינה תיאור הפעילות העסקית או דוח כספי.
נתונים כספיים עיקריים מתוך הדוחות של מיטב השקעות, כפי שהם מסוכמים במערכת מאיה של הבורסה לניירות ערך: הדוח האחרון (יוני 2026), התקופה המקבילה אשתקד (יוני 2025) והדוח השנתי (שנתי 2025). הסכומים באלפי ש״ח, במטבע הדיווח של החברה. נתוני רווח והפסד ותזרים מצטברים מתחילת השנה; נתוני מאזן נכונים ליום הדוח. מועד איסוף הנתונים: 2026-10-07 15:30 UTC.
אין להסיק ממיפוי הסימול לבדו שהמסחר בנייר פעיל כיום. המיפוי אינו תחזית מחיר או המלצת השקעה.
החברה עוסקת בניהול תיקי השקעות, קרנות נאמנות, סל ופנסיה, קופות גמל והשתלמות, ובתחום האשראי החוץ בנקאי דרך "פנינסולה" מועד בדיקת המסמך: 2026-10-01 00:00 UTC.
לפי סיווג הבורסה לניירות ערך בתל אביב, מיטב השקעות משויכת לענף שרותים פיננסיים. מועד בדיקת המסמך: 2026-10-01 00:00 UTC.
| נתון | תקופת הדיווח | סכום ומטבע | מקור |
|---|---|---|---|
| סך ההכנסות | מתחילת 2026 עד יוני 2026 | 1,213,000 אלפי ש״ח | מאיה |
| רווח תפעולי | מתחילת 2026 עד יוני 2026 | 448,000 אלפי ש״ח | מאיה |
| רווח נקי | מתחילת 2026 עד יוני 2026 | 295,000 אלפי ש״ח | מאיה |
| תזרים מזומנים מפעילות שוטפת | מתחילת 2026 עד יוני 2026 | -122,000 אלפי ש״ח | מאיה |
| סך ההון העצמי | ליום הדוח, יוני 2026 | 2,375,000 אלפי ש״ח | מאיה |
| סך המאזן | ליום הדוח, יוני 2026 | 7,161,000 אלפי ש״ח | מאיה |
| רווח נקי בסיסי למניה | מתחילת 2026 עד יוני 2026 | 3.26 ש״ח | מאיה |
| דיבידנד ששולם | מתחילת 2026 עד יוני 2026 | 123,000 אלפי ש״ח | מאיה |
| סך ההכנסות | מתחילת 2025 עד יוני 2025 | 928,000 אלפי ש״ח | מאיה |
| רווח תפעולי | מתחילת 2025 עד יוני 2025 | 308,000 אלפי ש״ח | מאיה |
| רווח נקי | מתחילת 2025 עד יוני 2025 | 209,000 אלפי ש״ח | מאיה |
| תזרים מזומנים מפעילות שוטפת | מתחילת 2025 עד יוני 2025 | 16,000 אלפי ש״ח | מאיה |
| סך ההון העצמי | ליום הדוח, יוני 2025 | 1,104,000 אלפי ש״ח | מאיה |
| סך המאזן | ליום הדוח, יוני 2025 | 6,051,000 אלפי ש״ח | מאיה |
| רווח נקי בסיסי למניה | מתחילת 2025 עד יוני 2025 | 2.35 ש״ח | מאיה |
| דיבידנד ששולם | מתחילת 2025 עד יוני 2025 | 85,000 אלפי ש״ח | מאיה |
| סך ההכנסות | לשנת 2025 | 2,010,000 אלפי ש״ח | מאיה |
| רווח תפעולי | לשנת 2025 | 885,000 אלפי ש״ח | מאיה |
| רווח נקי | לשנת 2025 | 888,000 אלפי ש״ח | מאיה |
| תזרים מזומנים מפעילות שוטפת | לשנת 2025 | -34,000 אלפי ש״ח | מאיה |
| סך ההון העצמי | ליום סוף שנת 2025 | 2,163,000 אלפי ש״ח | מאיה |
| סך המאזן | ליום סוף שנת 2025 | 6,695,000 אלפי ש״ח | מאיה |
| רווח נקי בסיסי למניה | לשנת 2025 | 10.67 ש״ח | מאיה |
| דיבידנד ששולם | לשנת 2025 | 208,000 אלפי ש״ח | מאיה |